Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Dojazd  Parking    
 


BerlinBrandenburg.pl > W końcu (częściowe) otwarcie w 2014 roku

2013-08-21 W końcu (częściowe) otwarcie w 2014 roku

Od marca 2014 roku roku dwie czarterowe linie lotnicze Germania i Condor rozpocząć mają loty czarterowe z nowego berlińskiego lotniska Berlin Brandenburg (BER).

Takie rozwiązanie częściowego startu nowego portu lotniczego Berlina została zaproponowane przez Hartmuta Mehdorna, szefa berlińskich lotnisk.


Samolot linii Condor (grafika: Condor)

Loty na lotnisku Berlin Brandenburg (BER) rozpocząć się mają od marca lub kwietnia 2014 roku, czyli w czasie zmiany sezonu zimowego na letni w lotnictwie pasażerskim. Równolegle działać mają dotychczasowe stare porty lotnicze Berlin Tegel (TXL) i Berlin Schönefeld (SXF).

Pasażerowie pierwszych lotów odprawiani mają być z północnego skrzydła nowego terminalu. Jako, że nie został on przewidziany do odprawy muszą na nim zostać zainstalowane stoiska dopraw oraz taśmy na przyjmowane od pasażerów bagaże. Te dodatkowe zmiany kosztować mają prawie 6 mln euro.

Termin otwarcia lotniska Berlin Brandenburg (BER), które powstaje częściowo na miejscu lotniska Berlin Schönefeld (SXF), był przesuwany już 4 razy. Nowy berliński port lotniczy miał zostać otwarty wpierw w listopadzie 2011, potem w marcu 2012 roku, w marcu i październiku 2013 roku.

Termin całkowitego (nie częściowego, jak to ma miejsce teraz) otwarcia lotniska Berlin Brandenburg (BER) ma zostać podany w ciągu 3-4 miesięcy.

Na skróty

BerlinBrandenburg.pl na serwisach społecznościowych: