Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Dojazd  Parking    
 


Berlin Brandenburg (BER) > Powrót airberlin z trasą z Berlina do Warszawy

2012-10-02 Powrót airberlin z trasą z Berlina do Warszawy

Niemiecki przewoźnik lotniczy airberlin po kilku latach wraca z trasą Warszawa Okęcie (WAW) - Berlin Tegel (TXL).

Loty na tym połączeniu rozpoczną się w marcu 2013 roku. Loty odbywać się będą 3 razy dziennie we wszystkie dniach tygodnia. Bilety lotnicze dostępne są w sprzedaży od wtorku, 2 października 2012 roku.

Na trasie latać pasażerowie latać będą pasażerskim samolotem turbośmigłowym Bombardier Q400.


Bombardier Q400 w barwach airberlin (grafika: airberlin)

"Europa Wschodnia jest strategicznie ważnym rynkiem dla airberlin. Wraz z nowym połączeniem do Warszawy airberlin lata teraz do wszystkich dużych lotnisk w Polsce. Jest ono również ważnym rozszerzeniem połączeń dla naszego węzła lotniczego w Berlinie. Nasi pasażerowie z Polski mają do wyboru połączenia łączone do atrakcyjnych celów w USA, takich jak: Miami, Los Angeles, Nowy Jork i również od 23 marca nowe połączenie do Chicago." - powiedział Paul Gregorowitsch z zarządu linii airberlin.

Warszawa to trzecie miasto w Polsce, po Krakowie i Gdańsku, posiadające bezpośrednim połączenie airberlin z Berlina.

W przypadku tego połączenia należy przypomnieć, że airberlin operował już kilka lat temu. Latał z Berlina do Warszawy krótko, bo od czerwca 2004 do początku 2005 roku.

Na skróty

Berlin Brandenburg (BER) na serwisach społecznościowych: