Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Dojazd  Parking    
 


BerlinBrandenburg.pl > Kolejny termin otwarcia ma być znany do września

2013-06-15 Kolejny termin otwarcia ma być znany do września

Szef firmy zarządzającej berlińskimi lotniskami Hartmut Mehdorn powiedział, że do wrześniu 2013 roku poda datę uruchomienia lotniska Berlin Brandenburg (BER), które ma zastąpić dotychczasowe berlińskie lotniska Tegel (TXL) i Schönefeld (SXF).

Otwarcie lotniska Berlin Brandenburg (BER) już było przesuwane czterokrotnie. Pierwotnie miało ono zostać otwarte w październiku 2011 jednak wciąż to nie nastąpiło. Budowa portu zmaga się z opóźnieniami, wadami i nie rozwiązanymi problemami jak zapewnienie ochrony przeciwpożarowej w nowym terminalu.

Do września wrześniu 2013 roku przedstawiony ma być plan otwarcia, podsumowane jego koszty otwarcia oraz podany w końcu termin.

Spekuluje się że termin ten wyznaczony zostanie dopiero na jesień 2015. Gdy te prognozy się sprawdzą, oznaczać to będzie aż 4 lata opóźnienia!

Tymczasem dwa stare lotniska Berlin Tegel (TXL) i Berlin Schönefeld (SXF) stają się coraz bardziej zatłoczone. W 2012 roku przekroczyły magiczny poziom 25 mln pasażerów w ciągu jednego roku kalendarzowego. Oznacza to podwojenie liczbę pasażerów w ciągu zaledwie 8 poprzedzających latach.

Wciąż nie ukończone lotnisko Berlin Brandenburg (BER) powstające częściowo na miejscu lotniska Berlin Schönefeld (SXF) kosztuje wg. danych prezesa 34 mln euro miesięcznie. To kwota jaka idzie m.in. oświetlenie, ochronę, oczyszczanie i utrzymanie placu budowy.

Na skróty

BerlinBrandenburg.pl na serwisach społecznościowych: