Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Dojazd  Parking    
 


BerlinBrandenburg.pl > airberlin uruchomił loty z Berlina do Warszawy

2013-03-23 airberlin uruchomił loty z Berlina do Warszawy

Zgodnie z zapowiedziami niemiecki przewoźnik lotniczy airberlin uruchomił loty na trasie Berlin Tegel (TXL) - Warszawa Okęcie (WAW). Tym samym wraca z tym połączeniem po kilku latach przerwy.

Loty między stolicą Niemiec i Polski rozpoczęły się w sobotę, 23 marca 2013 roku. Na trasie latają pasażerskie samoloty turbośmigłowe Bombardier Q400.


Bombardier Q400 w barwach airberlin (grafika: airberlin)

"Cieszymy się na pasażerów, którzy od dzisiaj będą latać linią Air Berlin z Berlina do Warszawy i z powrotem. Oferując do trzech lotów dziennie jesteśmy przewoźnikiem o największej ofercie lotów pomiędzy Berlinem a Warszawą. Loty te są optymalnie włączone w naszą sieć połączeń. Dzięki temu dostępne są liczne loty łączone w naszej europejskiej i światowej sieci połączeń. Wprowadzenie bezpośrednich lotów do Warszawy jest wynikiem poprawy wydajności naszej sieci połączeń, której strategicznej przebudowy dokonaliśmy w 2013 roku. Polska jest przy tym ważnym rynkiem." - powiedział Wolfgang Prock-Schauer, prezes airberlin.

Loty na trasie odbywają w dni powszednie trzy razy dziennie. W soboty odbywają się dwa rejsy, a w niedzielę jeden.

"Berlin i Warszawa, Polska i Niemcy zbliżają się do siebie coraz bardziej. Bardzo cieszę się z wprowadzenia nowego połączenia lotniczego na tej trasie. Jestem przekonany, że to połączenie lotnicze przyniesie korzyści zarówno Warszawie, jak i Berlinowi i przyczyni się do pogłębienia niemiecko-polskiego partnerstwa." - powiedział Jerzy Margański, ambasador w Niemczech.

Na trasie airberlin konkurował będzie z polskimi liniami LOT. Warszawa jest 3 miastem w Polsce, po Krakowie i Gdańsku, posiadające bezpośrednim połączenie airberlin z Berlina.

Wiele lat temu airberlin latał już na tej trasie - jednakże bardzo krótko, bo zaledwie od czerwca 2004 do początku 2005 roku.

Na skróty

BerlinBrandenburg.pl na serwisach społecznościowych: