Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Dojazd  Parking    
 


Berlin Brandenburg (BER) > 10 lat easyJet w Berlinie

2014-05-05 10 lat easyJet w Berlinie

Brytyjskie tanie linie lotnicze easyJet świętują swoje dziesięciolecie lotów z i do Berlina. Do tej pory z usług tej linii skorzystało w stolicy Niemiec już ponad 30 milionów pasażerów.

Obcena siatka połączeń easyJet

Z okazji jubileuszu w terminalu na lotnisku Berlin Schönefeld (SXF) oczekiwały na pasażerów urodzinowy tort w kolorze pomarańczowym, popularna "Berliner Schnauze" i inne niespodzianki.

Lotnisko Berlin Schönefeld (SXF) stanowi pierwszą bazę easyJet na terenie Niemiec.

Pierwszy lot easyJet odbył się 28 kwietnia 2004 roku, kiedy to pomalowany w charakterystyczne pomarańczowe barwy samolot przyleciał na Schönefeld z Liverpoolu. Wówczas to Berlin został wybrany jako baza z konkursu obejmującego 70 innych europejskich lotnisk. Pierwsze 5 mln pasażerów easyJet zanotował w Berlinie po zaledwie 2 latach działania.

Pod względem liczby pasażerów Berlin jest dziś piątym co do wielkości kierunkiem w siatce połączeń easyJet. Najpopularniejszymi kierunkami easyJet z Berlina są: Londyn, Barcelona, Paryż i Rzym.

Linie easyJet są także kluczowe dla lotniska Schönefeld, gdzie są największym klientem. Aż 66% ogółu odprawionych pasażerów lotniska Schönefeld odbyło lot na pokładzie easyJet.

easyJet od 10 lat w Berlinie w pigułce:

  • pierwszy lot 8 kwietnia 2004 roku
  • stacjonujące w Berlinie samoloty spędziły w powietrzu w sumie 463 937 godzi i 47 minut
  • najwięcej lotów easyJet na trasie miedzy Berliną i Bazyleą (22 175 lotów), Paryżem (17 498 lotów) i Londynem Luton (15 632 lotów)
  • najkrótszą trasą z Berlina jest Kopenhaga (430 km, lot trwa około 1 godziny i 1 minuty)
  • najdłuższą trasą z Berlina jest Teneryfa (3 865 km, lot trwa około 5 godzin i 8 minut)

Na skróty

Berlin Brandenburg (BER) na serwisach społecznościowych: